top of page

Uzmanlık Alanları ve Hizmet Alanlarımız

Uzman Gelişim Psikoloğu Leyla Karaalioğlu; sizlere çocuk & ergen psikoterapisi, ebeveyn danışmanlığı ve gelişim değerlendirme ve takip hizmetleri sağlamaktadır. Tüm görüşmeler yüz yüze ya da online olarak organize edilebilmektedir.

Çocuk ve Ergen Psikoterapisi

Psikolojik danışmanlık hizmetinde ise 2-18 yaş aralığındaki çocukların & ergenlerin yaşadıkları sosyal-duygusal güçlüklere çeşitli ekolleri baz alarak (Çocuk Merkezli Oyun Terapisi / Bilişsel Davranışçı Terapi / İçsel Aile Sistemleri Terapisi / Dinamik Psikoterapi ) destek olma amacı taşır.

 

Çalışmalarında gelişimsel perspektifi göz önünde bulundurarak çocukların ve ebeveynlerin içsel yolculuk ve dönüşümlerine eşlik etmekte; var olan güçlüklerine ve olası güçlüklerine rehberlik etmektedir.

Gelişimsel Değerlendirme ve Takip

Çocuğumuzun gelişimsel değerlendirmesi periyodik olarak düzenlenen oyun gözlemi ve bilimsel testler aracılığıyla yapılır ve ebeveynin ve çocuğun ihtiyacına uygun olarak belirli aralıklarla takibi yapılır. 

 

Bu hizmet ile çocuğunuzun; zihinsel, sosyal-duygusal, dil ve motor becerilerinin bulunduğu yaşa ve akranlarına göre nerede olduğunu öğrenebilir, gelişimini desteklemek için ebeveyn olarak neler yapabileceğinizi değerlendirebilir, çocuğunuzu gelişimsel olarak desteklemek için uzman desteği alabilirsiniz.

Ebeveyn Danışmanlığı

Ebeveyn danışmanlığı hizmetinde Uzman Gelişim Psikoloğu Leyla Karaalioğlu; siz değerli ebeveynlere, çocuğunuzun mizacını, gelişimsel olarak yaşını, aile dinamiklerinizi göz önünde bulundurarak ebeveynlik yolculuğunuzda size eşlik etmekte, sizinle işbirliği yaparak olası problemlere çözümler üretmeyi amaçlamaktadır. 

bottom of page